O akcji


Edycja 2015
Kolejna II edycja „DAJĘ GŁOWĘ” odbędzie się we Wrocławiu, na placu Solnym, 14 czerwca 2015r. od 12.00 do 20.00. Impreza będzie zgłoszona do Rekordu Guinnessa w ilości osób publicznie obcinających włosy jednego dnia w ciągu 8 godzin.
TVP2 nakręci materiał z akcji – emisja juz we wtorek 16 czerwca.

Opis i cel akcji:
Uświadamianie przez zabawę z fryzurą

DAJĘ GŁOWĘ to cykliczne wydarzenie ogólnopolskie, które w radosny i optymistyczny sposób zwiększa więź i bliskość emocjonalną osób zdrowych z chorymi na raka. Stwierdzono naukowo, że okazywanie solidaryzmu ma siłę terapeutyczną dla osób borykających się z chorobą.

ZABAWA Z FRYZURĄ – każda osoba, która publicznie na scenie skróci włosy, lekko podetnie, obetnie, zgoli włosy, przyczyni się do wpłaty pieniędzy przez Partnera na rzecz organizacji działającej na rzecz walki z nowotworami.

DODATKOWO EDUKACJA – podczas akcji mówimy ze sceny, że raka się leczy, że trzeba się badać i nie wolno się bać. Mężczyzna wspiera kobietę – żonę, matkę i córkę, w pewnym sensie jest jej opiekunem, również i w tej sprawie.

Pieniądze pozyskane w wyniku akcji, zostaną przekazane na cele statutowe Stowarzyszenia Zawsze Kobieta.

Zrealizowane zostaną poniższe działania:
1 / wsparcie psychologa dla osób chorych i po chorobie nowotworowej
2 / turnusy rehabilitacyjne dla ww. osób
3 / badania USG piersi i mammograficzne dla kobiet

Stowarzyszenie Zawsze Kobieta od lat działa aktywnie na rzecz kobiet, również tych chorujących na nowotwór, a Przewodnicząca Stowarzyszenia Elżbieta Wojdyła, została odznaczona przez Prezydenta B. Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

Pobierz: „Ulotka akcji”
Pobierz: „Plakat akcji”

Pierwsza edycja – 2014

W roku 2014 pierwsza akcja odbyła się 8 czerwca we Wrocławiu na palcu Solnym.

Odwiedziło nas około 1000 osób. Blisko 650 z nich, bo na tyle pozwolił czas trwania akcji, oddało swoje włosy na szczytny cel. Zebraliśmy ponad 100 kitek i warkoczy na peruki dla chorych kobiet. Zobacz, jak było w 2014 – Daję Głowę 2014

Pobierz: „Regulamin akcji Daję Głowę”

Partnerzy akcji